طبخ بزرگترین املت ایرانی در گناوه

بزرگترین املت ایرانی به طول 40 متر به مناسبت گرامیداشت روزجهانی تخم مرغ با همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه طبخ و رونمایی شد.

به گزارش ایسنا دکتر اسماعیل منصوری زاده ،سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در آیین رونمایی از این املت گفت: برای پخت این املت یک هزار عدد تخم‌مرغ، 60 کیلوگرم گوجه فرنگی، 40 کیلوگرم پنیر پیتزا و 30 لیتر روغن استفاده شد.

وی افزود: براساس اطلاعات بدست آمده تاکنون املتی به این اندازه در کشور طبخ نشده که امیدواریم با این اقدام رکوردی با نام شهرستان گناوه در کشور ثبت شود.

وی با بیان اینکه این ابتکار به منظور تبلیغ و ترویج فرهنگ استفاده از تخم مرغ در سبد غذایی خانوارها صورت گرفته است، یادآورشد: برای طبخ این املت معاونت دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و شرکت صنایع تبدیلی پارس آیلین مهر با شبکه بهداشت ودرمان این شهرستان همکاری ومساعدت کردند.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان گناوه به نقش و فواید تخم مرغ اشاره کرد و گفت: این ماده مغذی سرشار از اسیدهای آمینه است که برای بدن ضرورت دارد . تخم مرغ منبع بسیار غنی و جایگزینی مناسب برای گوشت قرمز است که می توان از آن غذاهای مختلفی طبخ و از آن بهره برد.

دکتر منصوری استفاده بی رویه و زیاد از تخم مرغ را به ویژه برای بیماران قلبی و عروقی و دارای چربی بالا مفید ندانست و از مردم خواست تا این ماده مغذی را در سفره غذایی خود قراردهند و به طور اصولی از آن بهره ببرند.

فرماندارشهرستان گناوه هم سلامتی را از نعمت های بزرگ خداوند دانست و گفت: تغذیه سالم نقش اثرگذاری در سلامت و تندرستی مردم دارد.

/ 0 نظر / 12 بازدید